dr ludsky header

Dr. Ludsky

Seriál z kriminálně-lékařského prostředí, jehož hlavní hrdina MUDr. Daniel Ludský je soudní znalec, lékař, patolog, který často policii pomáhá objasňovat rozličné případy a dopomáhá tak k objasnění kriminálních zločinů. Jeho neortodoxní metody a svébytný postoj k autoritám sice nejsou oblíbené, ale často až nebezpečně úspěšné. Původní desetidílní seriál přináší medicínské příběhy úplně jinak než dosud. Fiktivní případy o lékařských pochybeních či selháních se v mnoha případech inspirovali skutečnými událostmi.

Titulní píseň k seriálu nazpíval Richard Müller a jmenuje se Pán Ludský. Nadřízeného Tomáše Maštalíra ztvárnil Vladimír Kobielský. Sám přiznal, že práce na seriálu, který není vysílán denně, je značně odlišná než u Paneláku.

Seriál vyrobila produkční společnost DNA, která se podepsala například pod projekty Jak jsem přežil, První oddělení, nebo Odsouzené, autory námětu a scénáře jsou Ladislav Chudík ml. a Roman Olekšák. Režijní taktovku převzalo osvědčené duo Peter Bebjak a Robo Šveda. V hlavních rolích se představí Tomáš Maštalír, Vlado Kobielsky, Martin Mňahončák a Ondřej Daniš. V jednotlivých příbězích (každá epizoda má uzavřený děj) se objeví i množství známých, ale i zatím neokoukaných, slovenských herců, například Jana Kolesárová, Vanesa Biermannová, Matej Landl, Ondřej Daniš, Szilvia Kiss, František Kovár, Kusenda, Eugen Libezňuk, Edita Borsová, Eva Rysová, Lenka Kronerová-Košická, Tibor Vokoun, Ťapák, Róbert Jakab, Marián Mitaš, Branislav Matuščin, Zuzana Dančiaková a další.