zoo header

ZOO

Zoologická zahrada je nevšední místo - představuje malý svět sám o sobě, který spolu sdílejí zvířata a jejich chovatelé. ZOO je zároveň výbornou kulisou pro seriál s odlehčeným komediálno- dramatickým dějem a lehkou kriminální zápletkou. 

Denní seriál bude mít tři dějové linky - romantickou, kriminální a komickou- které se společným kombinováním navzájem odlehčí. Romantika tak nebude připadat jako telenovela a krimi zas příliš mafiánský. Děj se bude nést v lehkém, optimistickém duchu. Bude se také věnovat příběhem souvisejícím přímo s posláním ZOO. Ať už je to jeho edukativní, nebo vědecká činnost, ale zejména jeho role zachraňovat ohrožené druhy a vypouštět je zpět do živé přírody.

Hlavními postavami jsou dobrodruh Petr a zooložka Dominika, na první pohled zcela rozdílné povahy. Peter je energický, akční, ale se zamlklou povahou, jehož drsná Afrika naučila být vynalézavým slovenskými MacGyverem. Dominika je jako vědkyně příliš racionální, puntičkářská a analytická, vyhýbá se dobrodružstvím a jakémukoli riziku. Improvizace zda překvapení jsou jejími největšími nepřáteli. Mezi Dominikou a Petrem vzniká plno komických nedorozumění, slovních výměn názorů, malých podrazů v práci, ale zároveň i silné erotické a milostné napětí.

Kriminální linka seriálu se opírá o nelegální obchod s exotickými zvířaty. Komické momenty divákům zprostředkuje vícegenerační rodina hlavního hrdiny a zaměstnanci ZOO. Součástí děje budou i příběhy spojené se zvířaty, včetně hlavního zvířecího hrdinu - opičky Miša - který zažije skutečné dobrodružství.

Tvůrci zasadili děj nového, na obrazovkách pro slovenské diváky dosud nevídaného seriálu do nádherného afrického prostředí přírodní rezervace Masai Mara v Keni, ZOO hlavního města a do malebných částí Bratislavy.