Česká hudební legenda a diva oslavila 73. narozeniny, ale při pohledu na ni by jí tento věk tipoval opravdu málokdo. Díky tomu, že se o sebe poctivě stará a žije v harmonii, se může pochlubit dokonalou postavou a tváří jako ze žurnálu.

Zpěvačka Helena Vondráčková patří k těm slavným dámám, které jakoby zastavili čas. Nedávno oslavila krásné 73. narozeniny, ale věk je v jejím případě opravdu jen číslo. Držitelka několika ocenění Český Slavík srší energií, vždy je pozitivně naladěná, usměvavá a vypadá přímo božsky. Pravidelně to dokazuje fotkami či videi, pomocí kterých komunikuje se svými fanoušky prostřednictvím sociálních sítí. Jedna z nejnovějších snímků přímo vyráží dech. Sedmdesátnice totiž v šortkách vytasila dokonalé štíhlé a vypracované nohy, o jakých mohou snít i mnohé teenagerky. Skvělou postavu si udržuje pravidelným sportováním - tenisem, jógou, plaváním a v zimě zas lyžováním. Podle jejích slov je klíčové starat se zejména o svou páteř. "Speciální pozornost přikládám péče o záda. Protože, tak dlouho, jak má člověk záda zdravý, tak dlouho je mladý," míní diva.

Pokud by si někdo myslel, že sexy postavičku si udržuje i dietami, je na omylu. "Žádné drastické diety nedržím, snažím se stravovat v duchu našich starých matek, které se nepřejídali. Řídili se tím, že jedli všechno, ale s mírou, kdysi nebylo jídla tolik, jako teď. Já si dám všechno, i pečivo, těstoviny, i si klidně někdy dám chléb s mastí. Jde o to, jaké množství sníte. A další podstatná věc - nevečeřím, Po páté hodině večer už pokud možno vůbec nejím," vysvětlila. Ve snaze udržet si mladistvý vzhled je podle ní důležitý i dostatek spánku, minimálně osm hodin denně. Hlavním elixírem na věčné mládí jsou ale podle jejích slov láska a vnitřní harmonie. "Život přece není o věku, ale o tom, jak se člověk cítí, jak se realizuje v tom, co dělá, jak je spokojený v soukromí .. Pokud toto všechno funguje, je opravdu úplně jedno, kolik máte let. S věkem se jednoduše třeba smířit," dodala.

Sledujeme sociální sítě