nemocnica_header

Nemocnice

Na místě, kde jde každý den o život, se zdá, že není prostor na nic jiného, ​​a už vůbec ne na vlastní životy lékařů.

Ale i lékaři jsou pouze lidé, a tak se často stane, že tam, kde není prostor pro osobní selhání, takové selhání musí nevyhnutelně nastat.

Dennodenní boj o život na urgentní, a o to, zda nad pacientem bdí Bůh, nebo je vše výhradně v rukou lékařů, přináší samotným lékařům mnohé traumatu, věčné otázky a dilemata. Na centrální příjem přicházejí dva mladí lékaři, kteří si ještě z fakulty nesou své ideály a představy. Ty se švihnutím proutku rozplynou nástupem do reálné nemocnice, kde si oba dělají atestaci. Agáta a Braňo mají navíc společnou minulost, která na škole nedopadla úplně nejlepší a tak mezi nimi vzniká přirozená lékařská rivalita.

Povrchnost, nadřazenost, srdce, soucit a solidarita, to jsou situace, kterými se den co den lékaři zabývají a každý z nich do práce vnáší to své. Každým dnem je co nového se naučit, a často hlavní hrdinové pochopí, že nejsou Bohové. To se dvěma mladým lékařům, kteří právě přišli a myslí si, že mohou zachránit svět, učí asi ze všeho nejtěžší.

Lékaři v Nemocnici žijí svou prací na maximum a tak mají jen málo prostoru na seznámení se životním partnerem mimo nemocnice. Proto často vznikají vztahy na pracovišti a tažení životních peripetií a vztahových problémů přímo na oddělení.

V nemocnici se semele všechno - je tu lékař, který si s sebou nese smutek v podobě nešťastného úmrtí jeho manželky, manželský pár lékařů chirurg a internistka. Oba si den co den nechtěně dokazují, který z nich dvou je lepší, jenže v rodině může být chirurg pouze jeden. Ale kdo z nich má na to větší právo, a kdo z nich je ten, který musí ustoupit tomu druhému, lepšímu? A kdo vlastně určí, který z nich je lepší? Je zde i lékař, který nikdy neměl čas na vlastní rodinu a tak zjistil, že mu unikl celý život a neviděl vyrůstat vlastní dítě. Moudrý a elegantní primář, kterému vždy šlo o dobro věci, co se často obrátilo proti němu, věčně bojující s narcistních ředitelem nemocnice. Vše se prolíná s reálnými pacientskými případy, které se v reálném životě opravdu staly. Rámcují jejich vztahy našich lékařů, a jejich pacienti se jich bytostně dotýkají. Možná někdy více, než by bylo milé.