keby bolo keby header

KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a štěstí

Příběh zachycuje osudy šesti hlavních postav, které jsou propojeny rodinnými, přátelskými, mileneckými a pracovními vztahy. Jednotlivé části seriálu na sebe nenavazují kontinuálně, ale každá část kopíruje jeden den v životě postav, kdy se jejich osudy zajímavým způsobem protnou. Každá postava postupně odkrývá svá tajemství a minulost. Seriál je plný překvapení a zajímavých zvratů, je dynamický, plný napětí, se spoustou humorných situací, které jsou spíše tragikomické, nebo využívající černý humor a najdou se i emotivní momenty, v nichž postavy řeší závažné životní rozhodnutí.

V hlavních rolích hrají Zuzana Fialová (Adela) a Ján Koleník (Igor), jako partneři z horní sociální vrstvy. Igor je developer, a v podstatě "je za vodou" a Adéla si užívá jeho peníze. Tomáš (Roman Luknár) a Ingrid (Diana Mórová) jsou manželé a mají 16-letou dceru Mirku (Kristína Svarinská). Ingrid je taxikářka a Mirka je inteligentní a sebevědomá slečna, která má hezký vztah s otcem, zatímco s mámou si moc nerozumí. Z nejnižší sociální vrstvy jsou Monika (Aňa Geislerová) a Jano (Marián Miezga). Jano a Tomáš jsou bratři, Tomáš má poměr s Monikou, s Igorem jsou mimo jiné i pracovně propojení, Monika s Ingrid jsou kamarádky ještě od střední školy.

Kromě toho všechny kluky spojuje to, že kdysi měli společnou kapelu U3 a Jano se snaží je dát znovu do hromady. Skupina hrávala výhradně věci od U2, takže hudba této irské legendy tvoří výraznou hudební složku seriálu. V kapele hrávali ještě i Ritchie (Lukáš Latinák) a Marianna (Zuzana Mauréry). Ve dalších rolích se představí Ľubomír Paulovič jako nekompromisní a arogantní Igorův partner Masár, Ján Kroner jako majitel pozemku, který komplikuje Masářův s Igorem život, Jana Kolesárová jako Miladina kamarádka Lenka, Betka Stanková jako Igorova sekretářka a Tomáš Hanák jako gynekolog, který zajímavým způsobem zasáhne do osudu Tomáše a Ingrid.

Seriál je snímán a střižený filmovým způsobem, natáčel se zejména v exteriérech nebo v reálných interiérech bez použití studií. Na natáčení se použili digitální kamery RED, které představují špičku v televizní technologii. Název Keby bolo keby byl původně pouze pracovním a uvažovalo se o S tebou, bez tebe. Nakonec se však titul KBK tak vžil, že zůstalo při něm. Za kamerami se setkal osvědčený štáb, který rozjížděl i denní seriál Panelák.

Režie: Tomáš Jančo
Pomocná režisérka: Dada Duditšová
Scénář: Andrej Kraus
Kamera: Matej Šomrák
Hrají: Marián Miezga, Aňa Geislerová, Roman Luknár, Diana Mórová, Ján Koleník, Zuzana Fialová, Ľubomír Paulovič, Ján Kroner ml., Kristína Svarinská, Monika Hilmerová, Milan Ondrík, Alžbeta Stanková, Jana Kolesárová, Marko Igonda, Lukáš Latinák, Ivan Krúpa, Marek Majeský, Tomáš Hanák, Dušan Tarageľ, Zuzana Mauréry, Juraj Rašla, Alena Michalidesová, Andrea Karnasová, Danica Matušová, Lukáš Dóza, Peter Aczel, Radoslav Macuha, Radoslav Gažo, Ján Mistrík, Lena Košická, Ľubo Roman, Matej Landl, Vladimír Bartoň, Lukáš Frlajs, Martin Nahálka, Martin Mňahončák, Štefan Richtárech, Roman Valkovič, Attila Bocsárszky, Anton Karpát, Richard Felix, Maroš Mačuha