Kristína Tormová narovinu o tématu, která je pro většinu lidí tabu: Nebojme se klystýru!

Taková je její vlastní zkušenost.

Hlavní hvězda seriálu JSEM MÁMA a maminka dvojčat Kristína Tormová je známá tím, že neustále pomáhá ostatním matkám svými cennými zkušenostmi v tom, co si sama odžila. A to nejen prostřednictvím vlastních knížek. Před pár lety si zažila své. Těhotenství a porod s dvojčaty Elou a Matyldou byly mnohem komplikovanější než u většiny maminek. Kristína v roce 2013 rodila již v 33. týdnu, což je o měsíc a půl dříve. Celkově strávila v nemocnici celý měsíc. Obě její děti totiž byly v ohrožení života, neboť jedno vážilo 1300 g a druhé 2050 g. Vrátit se tedy znovu k tomuto období, byť jen v seriálu Jsem máma, nebylo nic jednoduché. "To bylo strašné. Scenáristovi jsem napsala velmi dlouhý mail, kde jsem popsala celý průběh porodu, aby se inspiroval. Normálně to tam všechno bylo. Ještě jsme natáčeli v nemocnici, ve které jsem reálně rodila. To období bylo psychicky náročné a najednou to nyní zažívam znovu, to bylo šílené," vyjádřila se před časem o chvílích "druhého" porodu Kristína.

View this post on Instagram

Vlastne to, že nie som magistra, je veľká škoda, ale aspoň môžem príbalovým letákom hovoriť "krásna literatúra" . Pamätám si ako som sa počas tehotenstva musela džgať železom, lebo ževraj teda mám v tele príliš veľa ľudí. To bolo ešte v časoch, kedy mi hlava korodovala na ryšavo. A stále ma niekto strašil pôrodom...a že: "fuuuj a ten klystír! To je peklo. To je horšie ako pôrod." ...akože, ženy. Povedzme si úprimne. Ja som teda z pôrodných zážitkov ocenila najmä ten klystír. Ako žena džagná železom som sa konečne...vyprázdnila...nemyslím obsah maternice, myslím obsah čriev. Mám z toho jemnú traumičku z toho tehotenského nekakania. Ja len že už sa dá tehotnieť aj s prírodným hémovým železom a kakaním zároveň. Koniec intímnych informácií :)))) #globifer Viac na blogu Globiferu, ktorý som napísala. 🙏🏻 #spolupraca #nepisemblogyozéezenavlastnypopud 😂

A post shared by kristina tormova (@kristina.tormova) on

Nedávno se však na svém instagramovom profilu svěřila 70-tisícům fanouškům o intimní tématu, která je pro většinu maminek tabu. Přitom jde prakticky o běžnou věc jménem klystýr. Ten pomůže při zácpě, ale používá se běžně i v porodnictví. "Vlastně to, že nejsem magistra, je velká škoda, ale alespoň mohu příbalovým letákem říkat "krásná literatura". Pamatuji si, jak jsem se během těhotenství musela pchát železem, neboť prý mám v těle příliš mnoho lidí. To bylo ještě v dobách, kdy mi hlava korodovala na rezavo a stále mě někdo strašil porodem... A že: "fuuuj a ten klystýr! To je peklo. To je horší než porod." Řekněme si upřímně. Já jsem tedy z porodních zážitků ocenila zejména ten klystýr. Jako žena vycpaná železem jsem se konečně... vyprázdnila... nemyslím obsah dělohy, myslím obsah střev . Mám z toho jemnou traumičku z toho těhotenského nekakání. Já jen že už se dá být těhotná i s přírodním hemovém železem a kakat zároveň. Konec intimních informací," napsala nedávno na svém profilu Kristína.

Sledujte seriál JSEM MÁMA vždy ve středu ve 21:30 na JOJ Family!