Zdieľaj

Úžasný recept z medvědího česneku podle Rozborilovců: Posílí imunitu a výborně chutná!

Medvědí česnek je malý zázrak z volné přírody, který je mezi lidmi mimořádně oblíbený. Má úžasné vlastnosti a jeho konzumací si posílíte zdraví. Ví to i moderátor Vilo Rozboril, který ho spolu s manželkou také používá ve své kuchyni.

Milovníci medvědího česneku se každý rok těší na přelom března a dubna, který je jeho sezónou. V tomto období roste tato zdravá pochoutka hojně a téměř na každém kroku. Lidé si zelenou bylinku oblíbili zejména pro její fantastické účinky. Má detoxikační schopnosti, pomáhá při žaludečních potížích, jakými jsou průjem, zácpa či plynatost a také má preventivní účinky vůči rakovině tlustého střeva. Přirozeně snižuje krevní tlak, takže pro ty, kteří ho mají vysoký, je ideální. Pomáhá při migrénách, používá se při léčbě horních cest dýchacích, například při astmatu či zánětu průdušek a samozřejmě posiluje imunitu. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si ho vždy rádi nasbírají a už nevíte, jak byste ho použili, máme pro vás skvělý tip. Připravte si s námi chutné a voňavé tyčinky s medvědím česnekem podle receptu manželů Rozborilovců.

Vilo a medvedi cesnak Zdroj: archív V.R.

Tyčinky s medvědím česnekem
Potřebujeme: Medvědí česnek, listové těsto, tvaroh, vajíčka, sůl, kmín
Postup: Na rozválené listové těsto rozmačkáme tvaroh. Podle chuti lze dochutit solí či pepřem. Posypeme ho nasekaným medvědím česnekem. Takto připravené těsto s nádivkou přeložíme a nakrájíme na tyčinky. Mírně ho zatáčíme, potřeme vajíčkem a posypeme kmínem. Necháme zapéct v troubě, dokud nebudou mít tyčinky zlatou barvu. Dobrou chuť!