Zdieľaj

Dojemný skutek Vilové "snoubenky" Karinky trhá srdce: TOTO vám nažene slzy do očí!

Diváci televize JOJ Family si určitě pamatují veselou Karinku, která navzdory těžké nemoci nikdy neztrácela optimismus. Ačkoliv sama se nachází ve vážném zdravotním stavu, rozhodla se pomoci čtyřem nemocným dětem.

Veselá Karinka je divákům Sedmého nebe velmi dobře známá. Odkdy se před pár lety zeptala moderátora Vila Rozborila přímo ve studiu, zda si ji nevezme, jí nikdo neřekne jinak než "Vilová snoubenka". S děvčátka je dnes již 13- letá slečna, která však nežije lehký život. Podobně jako Riško, Alex, Alexej a Amélie se narodila s vážnou diagnózou, kterou je svalová muskulární atrofie typu 1. Jelikož Karinka a její rodina vědí, co obnáší tato nemoc a jak moc je vážná, rozhodli se zapojit do pomoci pro tyto děti. "Bohužel, tento lék už pro naši Karinku není, o to více držíme palce všem dětičkám, aby měli hezčí a plnohodnotnější život. Velmi pěkně prosím všechny lidi, aby pomohli těmto dětičkám. Opravdu je to pro ně jediná šance, která jim pomůže žít plnohodnotnější život," vzkázala divákům máma Karinky ve speciálním videu V sedmém nebi.

Nuž, a právě v tomto videu udělala malá bojovnice obrovské gesto, které doslova trhá srdce. Zdravotní problémy dostali tuto rodinu do velmi špatné finanční situace, a proto musí doslova obracet každé euro. Přestože sami mají málo a sami bojují s vážnou nemocí, rozhodli se dětičkám pomoci. Věnovali jim 100 eur. Tento skutek nahnal slzy do očí i samotnému moderátorovi Vilovi. "Mě toto strašně dojalo. Protože ta Karinka má opravdu tento jistý typ onemocnění. Ona je léčena tou méně progresivní léčbou. Ona má dnes 13 let a je to jedno z nejdéle žijících dětí s tímto onemocněním. Modlím se za ni, miluji ji a chci, aby to ještě vydržela. Tam je ta smůla, že tento lék může být aplikován pouze dětem do dvou let. To znamená, že Karinky se to už netýká. Ale mě dojalo to, že chtěli přispět. Oni jsou chudí lidé. Ta nemoc je finančně zdecimovala. Ale přesto chtěli přispět. Karinko, děkuji," vzkázal Rozboril.

Sbírka nadále přibíhá a všichni stále mohou posílat dárcovské SMS a přispívat na pomoc s léčbou těchto dětí. Pomoci můžete i z České republiky a to tak, že pošlete libovolnou částku na tato čísla účtů:

Alex: SK18 8330 0000 0021 0168 4316
Alexej: 
SK02 0900 0000 0051 6626 1289
Amélie: 
SK81 8330 0000 0027 0175 9617

Za vaši pomoc vám jménem rodin Alexa, Alexeje a Amélie srdečně děkujeme!