Uhorčík startuje už dnes večer: 5 důvodů, pro které ho určitě musíte vidět!

Komediální seriál Uhorčík je lehkou komedií o zbojnickém řádení a zároveň příjemným odpočinkem v této náročné době. Jde o opravdu výjimečný projekt a my jsme pro vás sepsali pět důvodů, pro které si dnes večer Uhorčíka určitě musíte pustit!

1. Skvělé herecké obsazení
V Uhorčíkovi si zahráli desítky herců a dohromady byli na place stovky účinkujících. Před kamery se postavily ostřílené herecké tváře jako René Štúr, Juraj Rašla, Svato Malachovský, Marián Labuda ml., ale šanci dostali i tváře známé z muzikantské branže jako Tomáš Bezdeda a Martin Mihalčin. Kromě toho se v jednotlivých částech můžete těšit na množství epizodních postav zvučných jmen. "Já osobně neznám obdobu takového seriálu - ať už na Slovensku nebo v zahraničí. Je velkovýpravný, máme mnoho herců, i nových herců, mnoho postav," prozradil režisér Uhorčíka Michal Žídzik.

Uhorčík Zdroj: TV JOJ

2. Natáčení v malebné přírodě
Už od první chvíle, jak vznikal námět na tento seriál, bylo jasné, že se bude točit v exteriéru. Všechny scény, které v seriálu uvidíte, se tedy natáčely v reálných prostorách. Zázemím pro seriál Uhorčík byla selská vesnička Abeland, která se nachází v malebné přírodě při Lozorně. Zdejší prostředí vytvořilo krásné a živé pozadí pro vznik seriálu. Natáčelo se však i v prostředí Malé Fatry - v národní přírodní rezervaci Chleb. "Prostředí je úžasné. Dá se říci, že 80 - 90 procent našich obrazů se koná v exteriéru. V nádherném exteriéru. Máme tam hodně přírody, mnoho lidových motivů. Točíme v krásné vesničce Abeland, která je útulným skanzenem. Zde jsme točili většinu našich obrazů," potvrdil Židzik.

Juraj Rašla v seriáli Uhorčík Zdroj: Juraj Rašla Photography

3. Skvělá výprava
Pro účely natáčení byly použity desítky nádherných dobových kostýmů, mnoho paruk, dobové obuvi či doplňků. Nechybělo ani množství rekvizit, které jsou neodmyslitelnou součástí Uhorčíka. "Já jsem nikdy nezažil takto náročnou produkci. Byly zde vozy, kočáry, koně, poháněče, akrobati, parkúristi, komparsisté, kostýmy, lana s kladkami. Střílíme z luků, mizíme v lese a znovu se objevujeme, čili je to velmi trikové. Je to nesmírně náročné na výrobu. Strašně bych litoval, kdybych se na to nedal," řekl Juraj Rašla, který ztvárňuje Juraje Jánošíka.

4. Množství chytlavé hudby
Neodmyslitelnou součástí seriálu Uhorčík je i skvělá hudba. Dokazuje to titulní skladba, kterou nazpívala kapela Helenine oči a má stejnojmenný název - Uhorčík. "Písnička vznikla v porovnání s ostatními poměrně rychle - dokončil jsem ji s hudbou i s textem za tři dny. Bylo to důsledkem toho, že jsem pár dní předtím mluvil s mým kamarádem Reném Štúrem, který mi popsal svůj nápad na nový zbojnický seriál. Takže jsem měl téma, která mě bavilo - tehdy se mi písničky vymýšlejí dobře a rychle. Málokdy se mi stalo, že bych se při vymýšlení textu uchechtával tak, jako při tomto. Následně jsem píseň s mými šikovnými chlapci z kapely Helenine oči dal do finální podoby," řekl frontman kapely Martin Mihalčin, který v seriálu hraje zbojníka Ilčíka.

5. Humor
Na natáčení vždy panovala velmi příjemná, kamarádská a veselá atmosféra, která se přenesla i do výsledného produktu. Je to způsobeno i tím, že nejen herci, ale i někteří členové štábu se znají dlouhá léta a jsou si navzájem druhou rodinou. "Tento projekt je zvláštní tím, že lidé tu něco vymyslí na tomto místě a hned se to do toho seriálu vloží. Je to velmi živý organismus a já jsem ještě nikdy nic podobného nedělal," zhodnotil Rašla. Zajímavostí také je, že Uhorčík není žánrově čistý seriál. Snoubí se v něm několik žánrů a více typů humoru. "Je to ulítlý seriál, parodie, bláznivá komedie, čili je to mix několika žánrů. I v tom je jedinečný," dodal režisér.

Sledujte komediální seriál Uhorčík už dnes ve 20:20 hodin na JOJ Family!

Tagy: Uhorčík