Chcete mít zahradu plnou barevných květin bez velké námahy? Posaďte si TYTO 4 trvalky!

Zahrada plná voňavých a barevných květů, kolem kterých létají včelky a motýli, jsou snem snad každého zahrádkáře. Jenže většina kvetoucích rostlin vyžaduje hodně péče. Pokud nemáte času nazbyt a nechcete v zahradě otročit, kluci z Nové zahrady mají pro vás super tip!

Květiny jsou krásnou součástí každé zahrady, ale nelze zapomínat na to, že jsou i velmi prospěšné pro včelky či motýly. Většina pěstitelů si sice přeje rozkvetlé záhony a koberce, ale nemá dostatek času na to, aby se tomu věnovala. Naštěstí existují i takové rostlinky, které při minimální péči přinášejí maximální užitek. Přesně o takových druzích popovídali kluci z Nové zahrady v jedné z epizod, kdy navštívili naši známou - paní Vlastu. Na svém pozemku má práce nad hlavu a tak se Feri s Martinem postarali o to, aby se nemusela věnovat alespoň květinovému záhonu. Vybrali pro ni čtyři nádherné trvalky, které její zahradu zkrášlí svými barvami.

Nová záhrada - Nátržník Crantzov Zdroj: TV JOJ

Mochna Crantz - Žluto kvetoucí trvalka intenzivně a bohatě kvete přibližně od dubna do srpna. Po vysazení v krátkém čase vytváří souvislý zarostlý koberec, takže nemusíte řešit ani pokládání geotextilií, ani zuřivé trhání plevele. Tato rostlinka je velmi nenáročná, protože vyžaduje minimální zálivku, netřeba ji stříhat a navíc je i mrazuvzdorná, takže se hodí i do zahrad ve vyšších polohách. "Je to výborný tip pro zahrádkáře, kteří nemají zahrádky na jihu a západě Slovenska, ale v jiných regionech. Vyroste do výšky deseti centimetrů," vysvětlil Martin Čurda.

Nová záhrada - Flox šidlolistý Zdroj: TV JOJ

Plamenka šídlovitá (odrůda Red Wings/Fort Hill) - Fialovo a růžově kvetoucí trvalka je stejně nenáročná jako Mochna Crantz. Rychle se rozrůstá, narůstá do výšky 10 centimetrů a při minimální péči vám přinese maximální užitek..

Nová záhrada - Stračonôžka vyvýšená Zdroj: TV JOJ

Stračka vyvýšená - Nádherná trvalka s růžovými květinami kvete přibližně od června do září. Narůstá až do výšky jednoho metru, má ráda sluneční stanoviska a vyžaduje průměrnou zálivku. Bonusem je, že přitahuje včelky a motýly. Výhodou také je, že po řezu vyhání nové květiny, takže si ji bez obav můžete odstřihnout do vázy a ona vyžene nové květenství. Po odkvětu je potřebný řez.

Nová záhrada - Tavoľa kalinolistá Zdroj: TV JOJ

Tavola velkolistá - Tato trvalka je zajímavá nejen svými medonosnými květy, ale i krásnými bronzovými listy, které jsou atraktivní během celé sezóny. Při dobrých podmínkách může dorůstat až do výšky 150 centimetrů. Kvete zhruba v květnu až v červnu a vyžaduje průměrnou zálivkou a sluneční nebo polostínové stanovisko. Po odkvětu je potřebný řez.

Pro více tipů sledujte Novou zahradu každou sobotu v 17:00 na JOJ Family!