Libor Bouček po COVIDE-19 překonal strach z bílých plášťů! S TÍMTO zamířil do nemocnice!

Na začátku října Libor Bouček na sociální síti oznámil, že byl pozitivně testován na koronavirus. Následně detailně popsal své příznaky. I když to nebylo pro něj příjemné, tak po překonání nemoci se rozhodl darovat plazmu, která pomáhá při léčbě dalších nakažených touto nemocí.

Libor Bouček se netají tím, že má obrovský strach z lékařů a vůbec nemocničního prostředí, jak sám říká, je prostě chlap, kterého vystraší i chřipka. Překonal se a vyrazil do fakultní nemocnice, aby daroval plazmu. Podle odborníků krevní plazma uzdravených pacientů z koronavirusu pomáhá při léčbě dalších nakažených touto nemocí. "Zabralo to něco mále přes dvě hodiny, plazma je předána a já pevně doufám, že někomu pomůže. Není to nijak zatěžující a myslím si, že v případě, že to pomůže, tak je to naprosto skvělá věc. Jsem rád, že jsem to udělal a pokud mě někdo bude následovat, bude mít jen radost, protože to je ten důvod, proč jsem to dělal," popsal ranní návštěvu nemocnice.

Zdroj: Instagram/liborboucek

Plazmu nebo krev je ale možné darovat nejdříve čtrnáct dní po vyléčení. Dotyčný navíc musí být v dobrém zdravotním stavu a splňovat podmínky dárcovství.

Zdroj: Instagram/liborboucek

Moderátor během nákazy přiznal, že večer usíná s odhadem, zda mu bude lépe, nebo hůře. A většinou se netrefil. "Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluji každé dvě hodiny voňavkou a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě opravdu nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem se mohl nakazit," popsal sympatický blonďák, jak se cítil s nemocí.

View this post on Instagram

Je to tak. I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly - tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám. Píšu to především pro ty, kteří spíš řeší svůj komfort a osobní pohodu. Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe nebo hůř. A netrefíte se. Většinou. Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluju každý dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat tenhle způsob nárůstu. Přes 4000 je opravdu dost. My s manželkou s největší pravděpodobností budeme za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale věřte mi, že tuhle nálož bych svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mi dělají zdravotníci. Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by díky viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam. Jak si vykládám nouzový stav? Tak, že je to doba, kdy bychom měli odložit všechno kverulantství, kecy na sociálních sítích a zaručené informace z druhé ruky o tom, jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek apod. Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobrý to teda fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzovýho stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupý, ale i trapný. Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro 40níka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Buďte opatrní. 3R. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmivejte se na zivot, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to....zůstaňte maximálně optimističtí! #staynegative #oMeNejde #drzmesipalce

A post shared by Libor Bouček (@liborboucek) on