Zdieľaj

Jednu dceru jim "sebral" alkohol, druhou rakovina: Stateční senioři přijali pět vnoučat!

Co se týče financí, opravdu melou z posledního...

Seniorské období života je časem, kdy by už člověk neměl nikam chvátat, neměl by se stresovat a měl by si užívat zasloužený odpočinek. Šedesátníci Dušan a Gizela z Rohožníku ale slova jako odpočinek či relax neznají. Starají se totiž o pět vnoučat, které jim zbyly po jejich dvou dcerách. Senioři se nejprve začali starat o potomky své dcery Adriany, která byla alkoholička a v minulosti brala drogy. Po několika excesech, když usnula na lavičce a děti přinesli domů buď policisté nebo sociálka, se dohodli, že bude lepší, když si děti vezmou prarodiče. Pomoci jim s nimi nemohl ani zeť, protože ten si odpykává svůj trest ve vězení v Leopoldově. Starší dcera Marcela byla bezproblémová a s láskou se starala o své děti. Dokonce svým rodičům pomáhala s péčí o děti své nezodpovědné sestry. Jenže jednoho dne se všechno změnilo. Zjistili jí rakovinu a metastázy měla v celém těle. Přestože s nemocí bojovala, byla na ni krátká. Svůj boj o život prohrála a zůstaly po ní čtyři děti.

Zdroj: TV JOJ

Ani v tomto případě se nedalo v otázce péče o děti spolehnout na jejich otce. Byl alkoholik a často byl dost agresivní. Navíc Marcelin partner nenosil domů peníze a podle slov dětí vždy všechno propil. Aby babka Gizela rodinu zachránila, vzala si půjčky. Ty splácí dodnes. "Ještě i na pohřeb jsem si musela půjčit," rozplakala se. Spolu s manželem se navzdory svému věku snaží vydělat co nejvíce peněz, proto oba stále pracují. No i tak jim finance nevycházejí na to, aby svůj příbytek dokázali přizpůsobit na bydlení pro pět dětí. Jejich největším snem je proto pořízení dostatku postelí pro vnoučata. Do příběhu se v akci pomoci zapojí Václav Mika a rozhodně to nezůstane jen při postelích.

Jak moc jim pomůže, uvidíte V sedmém nebi v neděli ve 20:20 hodin na JOJ Family!

Všechny epizody najdete i v našem bezplatném archivu!

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.