Zdieľaj

Otec Martinky ze Sedmého nebe prosí lidi o pomoc: Na nohy se postavím pouze díky vám!

Rozkošné děvčátko znají naši diváci ještě ze Sedmého nebe a později začala hrát i v seriálu TV JOJ - Nový život. V něm si toužila zahrát, aby vydělala penízky na léčení pro svého otce. Aby se po nehodě postavil na nohy, však potřebuje nákladnou léčbu. Proto se rodinka obrací s prosbou pomoc na dobré lidi!

Příběh Martina a jeho rodiny jsme vám V sedmém nebi představili ještě v listopadu 2019. Po nehodě zůstal ochrnutý a upoután na invalidní vozík. Aby se mohl postavit na nohy, musel by absolvovat několik drahých léčení. Ty si však vůbec nemohli dovolit. Velmi to trápilo malou Martinku, jeho dceru, která se navzdory svému nízkému věku rozhodla jednat. Napsala do Sedmého nebe, že by si toužila zahrát v seriálu Nový život, aby tatínkovi vydělala peníze na léčení. Štěbetavá holčička roli v seriálu dostala a byla tak šikovná, že si ji tvůrci ponechali a vymysleli ji samostatnou dějovou linii. Léčba, kterou její otec potřebuje, je však velmi nákladná.

V prvním kole sbírky se podařilo vysbírat dostatek financí na rehabilitace, které Martinkin otec absolvoval. Ty mu pomohly zlepšit jeho stav, ale aby se postavil na nohy, potřebuje ještě řadu dalších. Na ty ale peníze nemají, proto se znovu obracejí s prosbou o pomoc na dobré lidi.

"Každý den na sobě pracuji, cvičím, snažím se rehabilitovat. Můj stav se zlepšuje pomaličku, ale je třeba neustále cvičit. Absolvoval jsem už několik léčení - rehabilitace, akupunkturu, léčbu kmenovými buňkami, ale od mého vytouženého cíle postavit se na nohy je to ještě daleko. Nalezl jsem rehabilitační centrum v Maďarsku, kam to od nás nemám daleko a je to tam mnohem levnější než na Slovensku. Jsme čtyřčlenná rodina, žijeme ze sociálních dávek, a proto zkouším požádat o příspěvek na rehabilitace i touto cestou. Budu vděčný všem, pokud mě podpoříte v mé cestě za mým největším snem - postavit se na vlastní nohy. Když se někdo náhle ocitne v krizové situaci bez peněz a podpory, na svět se dívá jinak, pokorněji. Pro svou rodinu si přeji jen zdraví a moc doufám, že jednou se opět budu moci stát otcem, jakého mé dívky potřebují," píše Martin v příspěvku na stránce Lidé lidem, na které je spuštěna oficiální sbírka. Celá rodina si ze všeho nejvíc přeje, aby se Martin postavil na nohy a mohl znovu chodit. Přestože k tomu vede dlouhá a náročná cesta, všichni jsou odhodláni zabojovat za svůj sen.

Rodince můžete finančně přispět a pomoci zde:

V7N - Martin Čoltko výzva Zdroj: Ludia Ludom