Na toto rozhodně nikdy nezapomenou: Nejadrenalinovější zážitky moderátorů Ranních novin!

Živé vysílání je plné nástrah, z nichž občas vzniknou sice nečekané, ale o to vtipnější zážitky. O těch nám popovídali samotní moderátoři oblíbeného ranního vysílání.

Co se děje v Ranních novinách, to se prostě vrátit zpět už nikdy nedá. Své o tom vědí i moderátoři, se kterými vstáváte každé pracovní ráno v 6:15 už rok a půl. Jejich zážitky ze živého vysílání rozhodně stojí za to:

Erika Barkolová

"Pro mě byl nejvtipnější moment, kdy klavírista začal hrát a klavír nevydal žádný zvuk, a to i přesto, že byl v elektrice a předtím jsme všechno vyzkoušeli. Musela jsem při rozhovoru totálně improvizovat, vymluvila jsem se na skřítka ve studiu a pokračovala jsem v rozhovoru."

Thomas Puskailer

"Velmi dobře si pamatuji jedno mé neúmyslné zkomolení slovenštiny, které mi lidé rádi připomenou, když se setkáme. Dokonce to začali používat i oni a ptají se mě na to, jak jsem to vymyslel. Stalo se to v prvním vysílání, 12. března 2018, když jsem řekl, že ptáčci vtáčejí a myslel jsem tím, že ptáčky cvrlikají."

Daniel Cibula

"Já mám vždy zábavu, když tam spolu s námi sedí i Thomas a je takový oduševnělý. Jinak je velmi zábavné, když se v živém přenosu dobírají Erika Kresťanková s Brunem. A za mě vtipný moment, když jsem řekl místo příjemné dobré ráno - "příjemný podvečer ", což bylo i zábavné a také trapné zároveň. Jsem totiž naučený z Novin o 17 mluvit příjemný podvečer."

Dodo Kuriľák

"Vtipných momentů je mnoho, protože si rozumíme, a tak si můžeme dovolit navzájem se dobírat. Největší zábava ale je, pokud člověk řekne i to, co nechce. Například, když Juraj Hajdin přejmenoval tunel Sitina na Hotel Sitina. Kde asi spal večer předtím?"

Peter Jurčovič

"Mezi nesnesitelných vetřelce v televizním studiu patří mouchy a nejlépe hned masařky. Své si s nimi již vícekrát zažila paní Zdenka Studenková. Dokonce se už s jednou mouchou i "skamarádila ", protože ji pravidelně navštěvuje v relaci Inkognito. Několikrát jsem už i já zažil mouchu a nejlépe hned při nahrávání Nejlepšího počasí. Ale nejzajímavější zážitek byl ve vysílání Ranní noviny, kdy létala kolem nás čtyř, ale po čase si sedla mému kolegovi na klávesnici laptopu. V tom okamžiku jsem měl po ruce jen podložku pod myš, a tak jsem tu mouchu přesnou ranou zlikvidoval. Jenže v tom tichém prostředí studia se ozvala rána jako z děla."

Ranné noviny Ranné noviny Zdroj: TV JOJ

Miriam Jarošová

"Není to docela veselý moment z vysílání, ale je to spíše moment ještě před prvním vysíláním. Když jsme ještě vysílali do zdi, nebyla jsem na poslední poradě, kdy se rozhodovalo, zda se začne vysílat. Měla jsem mít úplně první vysílání, 12.3 .2018. Byla neděle pozdní odpoledne a syn přišel za mnou s tím, že běží v TV kraul, že od zítra, od pondělí, se vysílají Ranní noviny. Tak jsem šla do práce na brzkou ranní hodinu a doufala jsem, že syn si ze mě nevystřelil. Ale bylo nás tam ráno víc, tak jsem pochopila, že se opravdu vysílá. Pokud bych synovi neuvěřila, tak by to byl opravdu veselý moment z ranního vysílání - meteo člověk nedorazí. Nakonec se tento veselý prvek podařil kolegovi Michalovi, pouze o pár týdnů později. "

Bibiána Ondrejková

"Líbí se mi, že máme ve vysílání zajímavé hosty a hudebníky, kteří hrají živě. Stává se mi, že jsem dojatá. Věřím, že ta energie přechází i přes obrazovku na diváka. Překvapily a dojaly mě moji drazí kolegové například i na moje narozeniny. Takovou krásnou kytici jsem dostala ve vysílání..."

Bruno Ciberej

"Vtipný moment nemám, přece jen vysíláme zpravodajství. Ale dokážeme se i dost zasmát a samozřejmě mám rád, když se s kolegy dobíráme. Mám v paměti spíše situace, které nebyly zrovna nejvtipnější, jako například, když nám čtečka (tedy zařízení, které přenáší text před objektiv kamery a my tak můžeme číst zprávy) celé ráno nefungovala. to znamená, že jsme se snažili učit alespoň první věty zpráv nazpaměť, abychom se při začátku zprávy dívali na diváka. pro Bibiánu to až takový problém nebyl, protože jako herečka se s učením textu setkává běžně, já mám trochu méně vycvičenou paměť, takže jsem musel zabojovat. Ale skoro dvě a půl hodiny v takových podmínkách byly milou zkouškou, i když nečekanou."

Alena Stračiaková

"Vtipné bylo, když během vysílání do studia přišel náš zvukař Vladko a začal nám upravovat porty. Myslel si, že už nejsme ve vysílání. Tak jsme ho pěkně představili, řekli, že je náš a že se lidé nemusí bát, že by nám tam chodil kdokoliv. Vladko pozdravil a s červenými tvářemi odešel. Na reportáž o nějakém zvířátku, kterému hrozí vyhynutí jsem reagovala: "Aby neskončil jako pták Dodo." (pták Dodo již vyhynul). Náš Dodo se na tomu zasmál a Thomas udiveně reagoval s otázkou : "Dodo, tvůj pták je mrtvý?" No více nám nebylo třeba."

​Sledujte Ranní noviny každý pracovní den v 6:15 na JOJ Family!