Televize JOJ Family a všichni zaměstnanci se od začátku začali chovat zodpovědně a nosili roušky, abychom deklarovali i my výzvu, že rouška nejsou ostuda. Hned si je nasadili moderátoři zpravodajství v živém vysílání a nechybí nikomu v relacích, které se i v těchto dnech natáčejí. Samozřejmé pro nás bylo i vyzbrojení těmito ochrannými pomůckami všechny pracovníky, kteří denně zajišťují vysílání a také pro redaktory, kameramany, kteří jsou bezprostředně ohroženi během pracovních výjezdů.

Televizní kostymérky Tatiana Krauszová a Naďa Albertová se hned na začátku posadili v práci za šicí stroj a šili roušky pro všechny kolegy z toho, co našli nebo někdo přinesl. Věděli, že vysílat musí a zdraví kolegů bylo prvořadé. Hlavní stylistka TV JOJ Adriana Chorvatovičová na začátku chápala, že rouška plní hlavně ochrannou funkci, ale pak jí to nedalo spát a přišla řada i na estetickou stránku. Vždyť redaktoři a moderátoři TV JOJ jdou vždy příkladem. Adriana: "Když se začaly nosit roušky, všude jich byl nedostatek a naši zaměstnanci nosili na obraz co měli k dispozici. Nevypadalo to pěkně, nebylo to někdy ani funkční, ani estetické a hlavně jsem chtěla, aby to bylo jednotné pro všechny z JOJ. Musela jsem improvizovat a tak jsem navrhla pár typů. První jsou z triček s logem JOJ, které sloužily pro reklamní účely."

Adriana nejdříve šila ochranné roušky JOJ doma a moderátoři je testovali před vysíláním, zda se jim v nich dobře dýchá a zda jim je dobře rozumět. Po prvních vzorových kusů se práce na šicím stroji chopila její kolegynka kostymérka Brigita Juřičková a šíje je z domu. Jelikož máme na zpravodajství kopec lidí zajišťujících vysílání po celém Slovensku, nebylo v jejich silách plnit své povinnosti a kromě toho šít.

Plánujeme také natáčet nové části relace Inkognito, kde také samozřejmě zachováme bezpečnost všech hádačů i členů štábu. Toto vše se už nedá dělat "na koleně". Museli jsme tedy přizvat na pomoc spolupracovníka Marka Smižanského, který už léta spolu s námi kreuje, vyrábí a dodává všechny reklamní předměty s logem JOJ. Marek i jeho manželka pomáhají jak se dá. "Nejdřív moje žena šila roušky pro děti na dětské onkologii, pak jsme se přidali k výzvě sousedství a šili pro sousedy Malinovo," prozradil. Teď se jim k těmto dobrovolnickým pracím přidala žádost z JOJ o pomoc. Marek v této situaci zajišťuje látku, gumičky, potisk, distribuci a jeho manželka Monika sedí denně za šicím strojem a šíje. Kromě toho mají doma dvě děti, kterým se také musí v době karantény věnovat, učit se s nimi a zajistit chod domácnosti. Podařilo se jim už i pokazit jeden šicí stroj, ale naštěstí mají další. Potřebovali by sehnat opraváře, ale zatím se jim nedaří, tak doufají, že se jim někdo ozve a pomůže. Pro ně je samozřejmé pomáhat.

Zdroj: Adriana Chorvatovičová

Prvořadou je pro televizi JOJ Family pořídit roušky pro všechny zaměstnance ve všech regionech, kteří nemohou využívat home office, ale denně chodí do práce a zajišťují vysílání. Samozřejmě, redaktoři budou s sebou nosit na výjezdy více roušek, aby je mohly poskytnout lidem, kteří je potřebují. Chováme se zodpovědně.

Sledujeme sociální sítě