Zdieľaj

Zuzana promluvila o smrti sestry: Martinka mohla žít, kdyby to lékaři nezanedbali!

Jak je možné, že specialista na sarkomy ho za čtyři měsíce neobjevil?

V neděli se diváci nejsledovanější slovenské relace V sedmém nebi stali svědky dojemného příběhu o sesterské lásce, kterou nezničí ani smrt. Zuzka a Martinka se navzdory velkému věkovému rozdílu milovali nejvíce na světě. Mladší ze sester však prohrála svůj boj s onkologickým onemocněním a Zuzaně zbyly jen vzpomínky a oči pro pláč. Nejvíce ji však bolí myšlenka, že její milovaná sestra ještě mohla žít. "Byla onkologickým pacientem. Měla sarkom, což je nejrychleji se rozšiřujícím nádorem. Bohužel, zjistili jí to v posledním stádiu. Podle mého názoru to zanedbali lékaři u nás v nemocnici. Jí to ani nediagnostikovali. Stále říkali, že je to něco jiného. Zajímavé na tom je, že přednosta dětské kliniky je specialista na toto onemocnění. Mi to přišlo zvláštní, že za čtyři měsíce specialista na onkologická onemocnění, speciálně na sarkomy, to nebyl schopen zjistit," diví se truchlící Zuzana.

Paradoxní je, že zatímco pro jednu ze sester se stala Ružomberské nemocnice místem věčného odchodu, pro druhou se stalo místem "znovuzrození". Zuzaně totiž tehdejší primář zachránil život. "Já jsem v té nemocnici také vyrůstala, ale tehdy tam byl pan primář Rajecký, kterému vlastně vděčím, že jsem tady. Neboť se se mnou piplal, pomáhal mi a to je člověk, kterému veřejně děkuji. Nečekala jsem, že takto dopadne moje sestra, když byla v téže nemocnici. Jenže tam bylo jiné vedení," řekla smutně Martinkina sestra.

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.