Zdieľaj

Zdravé dítě bylo najednou po očkování postižené: Lékařka tvrdila, že má jen koliku!

Ve skutečnosti má však diagnóz hned několik...

Manželé Klára a Vlado z Brusna mají dvě děti - teenagera Marka a tříletou dcerku Katku. Přestože děti v takovém věku pomalu nastupují do školky, Katka je mentálně na úrovni miminka. Narodila se předčasně, ve 28. týdnu těhotenství. Máma Klára je však přesvědčena, že se jí narodilo zdravé dítě, kterému se problémy začaly po očkování. Holčička má dětskou mozkovou obrnu a epilepsii. "Do roku bylo vše v pořádku. Po prvním očkování dostala epileptické křeče. Doktorka nám půl roku tvrdila, že je to dětská kolika. Malá se přestala po očkování smát, přestala se chytat, nevěděla do ruček nic dát. Všechny přirozené reflexy, které měla, ty vymizely. Potom jsme byli v Kováčové, kde dostala zápal plic. Hned mi ji vzali a dali na ARO do umělého spánku," zavzpomínala Klára na těžké časy. V nemocnici jí tehdy řekli, že dítě jí už nepřevezmou. Její stav se zhoršoval, až Katka skončila na umělé plicní ventilaci. Dodnes mají doma kyslíkový přístroj a odsávačku. Celá rodina však dělá vše pro to, aby se Katčin stav zlepšil. A už dosáhli i první výsledky. "Loni ještě nehýbala celou levou stranou. Po epileptických záchvatech v nemocnici jí zůstala ta strana nehybná. Nyní je to už docela dobré...," vzdychla si Klára.

S Katčinou léčbou souvisí i množství vyšetření. Každý měsíc chodí vyměňovat na krční oddělení kanylu do přístroje. Dále chodí na vyšetření s ušima, s očima, na neurologii, či na plicní oddělení. Přestože Katka bez odsávačky nemůže existovat, podle státu a tabulek může matka s postiženou dcerou bezproblémově cestovat vlakem. "Nemáme nárok na auto. Nárok budeme mít až tehdy, když bude navštěvovat nějakou školní docházku. Máme napsáno, že jsme odkázáni na individuální dopravu, ale řekli, že můžeme chodit vlakem. Vždyť máme lístky zdarma," mávla rukou. Koupit si nové auto je pro tuto rodinu nemožné. Na měsíc jim po zaplacení všech výdajů zůstává kolem 200 eur. Dokonce jim peníze nevycházejí ani na to, aby dokončili dětský pokoj pro Marka. Rodiče mají pocit, že jejich zdravý syn žije jakoby ve stínu své nemocné sestřičky... Snad netřeba ani mluvit, jaké sny se budou této rodině plnit.

Podívejte se na tento dojímavý příběh V sedmém nebi již v neděli ve 20:20 hodin na JOJ Family!


Všechny epizody najdete i v našem bezplatném archivu!

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.