Zdieľaj

Nevidomí manželé doplatili na absurdnost zákonů: Neuvěříte, co se jim stalo!

Z jejich vyprávění se budete chytat za hlavu.

Imra a Martu spojuje již dlouhá léta velká a upřímná láska a to i přesto, že oba mají nepřehlédnutelný handicap. Jsou totiž nevidomí. Marta odmalička neviděla na levé oko, pravé měla v pořádku. O zrak však během pár měsíců definitivně přišla. Byl to pro ni šok a dlouho se s tím nevěděla smířit. Imro je nevidomý prakticky od narození. Rozeznává akorát tak obrysy postavy a i to jen na vzdálenost přibližně půl metru. Jejich život je proto pochopitelně komplikovaný. Ačkoli nyní žijí v bratislavské Petržalce, donedávna žili v Trenčianských Teplicích. Tam však rozhodně neměli na růžích ustláno. Setkali se totiž s lidmi, kteří chrapúnsky zneužili jejich handicap. Oklamali je o peníze a ještě jim i ukradli svatební obroučky. Lehké to neměli ani jejich dcerky. Ve škole se jim spolužáci pro rodiče posmívali, zlomili jim brýle, vyhrožovali jim. Po těchto ranách se rozhodli začít nový život v hlavním městě.

Jenže ani v Bratislavě se jejich problémy neskončily. Jak nevidomí měli nárok na osobního asistenta. Podle zákona jím však nemůže být rodinný příslušník. Pracovnice na úřadě jim ale chtěla vyjít vstříc a navzdory zákonu stanovila jako asistenta Martinho otce. Když se na to přišlo, asistenta a také příspěvek od státu jim odňali. Dokonce je požádali, aby vrátili všechny peníze, které dostali. Podle zákona se totiž dopustili podvodu. Pro to ztratili nárok na osobního asistenta. Další absurdností je, že jelikož v minulosti asistenta, nemohou mít vodícího psa. Čtyřnohý chlupáč by jim však výrazně ulehčil život. Oba manželé jsou zaměstnáni a kvůli handicapu musí po nich do práce chodit jejich děti. Sedmé něj jim splní pár snů a my vám garantujeme, že se bude na co dívat!

Sledujte pořad V sedmém nebi již v neděli ve 20:20 hodin na JOJ Family!
Všechny epizody najdete i v našem bezplatném archivu!

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.