Zdieľaj

Nemoc rozkošné Angeliky je časovaná bomba: Ze dne na den může ochrnout či oslepnout!

Svůj život si přesto užívá naplno.

Pokud vážné onemocnění postihne dospělého člověka, je to velmi smutné a všichni v jeho okolí se přirozeně modlí za jeho vyléčení. Pokud ale s těžkou nemocí bojuje dítě, je to doslova katastrofa. Bytost v tomto věku by si totiž měla užívat svou bezstarostnost a chodit od lékaře k lékaři. Podobné pocity má i máma usměvavé Angeliky, která má kromě oboustranné poruchy sluchu i zákeřnou neurofibromatózu. Na toto onemocnění neexistuje lék a zjednodušeně bychom o ní mohli říci, že je to časovaná bomba. "Kdykoliv se mi může vzbudit slepá nebo prostě nevstane a ochrne mi. Na takové věci momentálně nemyslíme, protože kdybych na to myslela a přitom i na onkologické problémy, to bychom už vůbec nežili. Snažíme se žít tak, aby ona nepociťovala, že je nemocná. Ona neví, že já bojuji s rakovinou. Ona jen ví, že u mámy proběhla nějaká amputace, ale nic jiného," vysvětlila máma Angeliky, která sama bojuje se zákeřnou chorobou.

Diagnostikovali jí rakovinu, která udeří stále silněji. Před pár měsíci musela podstoupit amputaci prsu, aby zvýšila své šance na vyléčení. "Momentálně u mě udeří rakovina ve své plné kráse. Před necelými dvěma týdny jsem absolvovala jedno vyšetření, které není dobré. Mám čtvrté stadium a dá se teoreticky říci, že konečné stádium. Mám metastázy v kostech. Těžko říct, co bude dál. Čeká mě nová léčba, kterou mi musí schválit pojišťovna, a pak se uvidí, jak zareaguji. Neboť momentálně nereaguji na léčbu," dodala.

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.