Zdieľaj

Chlapec živořil kvůli nedbalé matce: Na jídlo, cestovní a školu měl 270 korun měsíčně!

Když neměl peníze, do školy nepřišel.

Středoškolák Patrik si za poslední roky prošel hotovým peklem. Po smrti otce jeho máma propadla alkoholu a ruku v ruce s tím kráčela nedbalost. Přestala se starat o domácnost v důsledku čeho se jejich dům proměnil na hrůzostrašné skladiště, které bylo maximálně nevhodné pro život. Na zemi se kromě špíny hromadily prázdné láhve od alkoholu, cigaretové nedopalky či odpadky. K tomu všemu se přidružily i finanční problémy, a proto Patrik dostával od matky žalostně nízkou částku na obživu či na zajištění jízdného a školy. Částka, kterou někdo utratí za jedno posezení u kávy a zákusku, mělo chlapci vystačit na celý měsíc! "Někdy jsem mu donesla svačinu. Když jsem si něco donesla, dala jsem mu, aby to snědl. Máma mu dávala deset eur na měsíc. Když ty peníze dostal, za pět eur si dobyl kredit a pět mu zůstalo. On se tehdy nevěděl dojíst. On tehdy jedl, kupoval si, protože jeho myšlenky byly takové, že co když už zítra nebude. Tak se snažil jíst," zavzpomínala na těžké časy oblíbeného žáka mistryně odborného výcviku.

Patrik byl často v tak špatné situaci, že mu nedostatek finančních prostředků neumožňoval přijít do školy. "Když neměl peníze na autobus, nepřišel do školy. Loni vykázal mnoho absencí a i nyní, protože když neměl peníze, nepřišel," doplnila. Paní Anna se na utrpení statečného teenagera nemohla dál dívat a tak mu pomáhala, jak se jen dalo. Dokonce byla ochotna příjmout ho u sebe doma i přesto, že tím riskovala ztrátu zaměstnání. "Když jsem to začala řešit, měla jsem z toho trochu strach. Nevěděla jsem, co se na škole bude dít, jak zareaguje vedení. Kdyby přišla jeho matka a stěžuje si na mě, že jsem jí sebrala dítě, možná bych přišla o zaměstnání," řekla mistryně, která dokazuje, že lidé s dobrým srdcem ještě nevymřeli.

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.