Zdieľaj

Zpověď trpící matky, co přišla o syna: Nejvíc mě bolí, že ho usmrtil vlastní otec!

Kontroverzní čin zasáhl celé Slovensko.

Žádný rodič se ve svém životě nechce dožít toho, že by musel pohřbít své vlastní dítě. Ti, kteří to zažili na vlastní kůži, říkají, že jde o největší bolest, jakou vůbec člověk může zažít. Tuto smutnou pravdu potvrzuje i paní Renáta, která před měsícem přišla o svého milovaného 24-letého syna Dominika. Když měl jen osm měsíců, začal bojovat s těžkou formou dětské mozkové obrny a jeho máma se o něj obětavě starala celý jeho život. "Dominik po operaci srdíčka zůstal postižený dětskou mozkovou obrnou, bylo to těžké pro nás. Byli jsme mladí, ale zvládala jsem to i s manželem. Přestože byl těžce zdravotně postižený, dokázal ze sebe vydat tolik radosti a my jsme mu tolik lásky dávali, že on byl anděl. Dominik si uvědomoval, čím trpí, protože on vnímal a rozuměl. I když měl mozkové centrum narušené, ale všechny jeho smyslové vjemy byly zachovány. Rozpoznával okolí, svět a věděl se smát," zavzpomínala na syna s úsměvem.

Šťastný úsměv na tváři Renáty vzápětí vystřídal bolestný pláč. Dominik totiž z tohoto světa neodešel přirozeně. Když byla jeho matka hospitalizována v nemocnici, otec ho odpojil od umělé plicní ventilace a do pár minut zemřel. Případem eutanazie v této rodině se zabývali i média, která podle slov Renaty psali, že po smrti syna zešílela. Ačkoliv přiznává, že bohužel tak snadno neprebolí, jakoukoliv psychickou újmu tohoto typu odmítá. "Pohřbít své vlastní dítě je velmi těžké. A ještě horší je, pokud ho usmrtil jeho vlastní otec. To mě bolí nejvíc. Těžko se mi o tom mluví, protože je to stále čerstvé, uběhl jen měsíc. Ale já ho nesoudím a nemám k tomu ani co říct. Já od toho nejsem," uzavřela bolestné téma.

Celou zpověď matky Dominika naleznete v přiloženém videu!

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.