Zdieľaj

Pavel jako ambasador hubnutí: Obézním lidem poslal naléhavý odkaz!

Co poradil těm, kteří bojují s nadváhou?

Pavel Baláž vážil před více než rokem neuvěřitelných 260 kilogramů. Jeho obezita mu způsobovala vážné zdravotní problémy a lékař mu řekl, že pokud nezhubne, do pár let zemře. Měl problémy s chůzí, z gauče se postavil jen s velkými obtížemi, bojoval s cukrovkou a jeho obezita mu bránila i v intimním životě s manželkou. Díky pořadu V sedmém nebi se mu tehdy podařilo rapidně zhubnout, ale jeho váha stále nebyla ideální. Proto se tvůrci našeho nebeského pořadu rozhodli, že opět pomůžou. Diváci televize JOJ Family ve včerejší epizodě viděli, že to pro něj nebylo zrovna jednoduché, protože uprostřed odtučňovací kúry absolvoval operaci utržené achillovky. Dodržovat zdravou stravu a cvičit se sádrou na noze je totiž pořádně náročné. "Je třeba co nejvíce sebezapření, protože někdo vám může říct, co máte jíst a kdy nebo jak a kdy cvičit, ale nikdo vám neřekne, že mějte to sebezapření. Někdo si řekne, že drží dietu, ale až od zítra. To je blbost. Když se na to dá člověk s mými problémy, tak tam není žádná cesta doleva, doprava nebo zpět. Jen rovně," míní Paľo.

Lidé, kteří pravidelně cvičí, určitě vědí, že pravidelný pohyb tělo neobírá o energii, ale právě naopak. Potvrzuje to i samotný Pavel. "Pociťoval jsem více energie, protože když je pravidelný přísun zdravé stravy, tak to tělo si na to zvykne a nemá důvod bojovat s něčím. Když se do toho připojí jen 20 procentní pohyb, tak to tělo úplně regeneruje a postupuje. To je cítit ze dne na den," vysvětluje muž, kterému se díky týmu specialistů podařilo za více než rok shodit 90 kilogramů. Co by po této zkušenosti vzkázal lidem s obezitou? "Lidé s vysokou nadváhou by měli navštívit specialistu, protože i já jsem začínal s mnoha dietami a vždy to bylo na houby. Vždy tam byl jojo efekt. Nejdůležitější co je, je určit si nějaký jídelníček a ten striktně dodržovat. Netřeba to přehánět, netřeba to sílit, ale naučit se pravidelně každé tři hodiny jíst v malém množství. Hlavně jde o to, abyste vydrželi," zhodnotil.

Celý rozhovor s Pavlem najdete v přiloženém videu!

Tagy: V sedmém nebi

Tato stránka používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Jejím používáním s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace.